Montaż płyt warstwowych za pomocą profesjonalnych wkrętów i akcesoriów Eurofast minimalizuje koszty. Eurofast jest producentem profesjonalnych łączników budowlanych, między innymi wkrętów do płyt warstwowych, kalot MSW, dystrybutorów naprężeń MSD. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, których montaż jest przyjemnością, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Wykonując plan mocowania dla ściany lub dachu wykonanego w technologii płyty warstwowej, stykamy się z problemem zbyt małej nośności wkrętów wyposażonych jedynie w podkładkę, ze względu na ograniczoną ilość miejsca przeznaczonego na łączniki. Tego typu problemy spotykamy w wielu wypadkach. Jest możliwy montaż w dolnej fali płyty warstwowej dachowej, ale powiększa to ryzyko wystąpienia przecieku lub w przypadku płyt z ukrytym mocowaniem tzw. montaż widoczny, tracąc estetykę jaką daje tego typu płyta.

Badając wymagania montażystów, firma Eurofast wdrożyła produkty zapewniające zwiększenie nośności wkrętów: kaloty MSW oraz dystrybutory naprężeń MSD (tzw. podkładka liniowa). Produkty są przebadane przez Instytut Techniki Budowlanej w połączeniu ze wszystkimi typami wkrętów do mocowania płyt warstwowych produkowanymi przez firmę Eurofast. Raport z badań wykazał, że nośność wkrętów wzrasta nawet o 82% w przypadku użycia kalot MSW, rozpraszaczy MSD.

Stosowanie kalota do płyt warstwowych i dystrybutor naprężeń zapewnia maksymalne wykorzystanie nośności produktów co umożliwia zmniejszenie ilości łączników potrzebnej do wykonania montażu lekkiej obudowy. Dokładny stopień użycia nośności wkrętów stosowanych z kalotą do płyt warstwowych lub dystrybutorem naprężeń jest możliwy do określenia, po przygotowaniu planu mocowania dla konkretnego budynku / hali. Pełne informacje dotyczące oferty Eurofast dostępne są na stronie internetowej www.eurofastpoland.pl.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz nasz Katalog
kolezanka